Delegace z Číny nabídne studijní stipendia

Zdroj: pixabay.com
  •  

Ústecký kraj navštíví delegace z partnerské čínské provincie Anhui. Část členů zahraničních hostů sestává ze zástupců tamních univerzit. Logicky tedy jejich kroky povedou 26. září také na ústeckou univerzitu (UJEP)

„Jak nám bylo oznámeno, čínští kolegové mají zájem navázat s ústeckou univerzitou spolupráci. Konkrétně provincie Anhui by ráda nabídla 4–5 studentům z Ústeckého kraje stipendia na rok 2018,“ vysvětluje prorektor pro vnější vztahy Zdeněk Radvanovský.

Na UJEP budou hosté seznámeni s aktivitami realizovanými v rámci mezinárodní spolupráce. Jedná se hlavně o studijní pobyty a pracovní stáže v zahraničí, zahraniční konference a semináře, studijní pobyty díky vzdělávacímu programu Erasmus+ pro studenty i akademické pracovníky či granty podporující mobility. Zároveň budou členové čínské delegace seznámeni s přehledem mezinárodních smluv, které má ústecká univerzita uzavřeny s univerzitami a vysokými školami po celém světě.

„I když na UJEP zavítalo již několik čínských delegací, konkrétní spolupráci se dosud rozvinout nepodařilo,“ vysvětluje prorektor Radvanovský.

Pracovnice oddělení vnějších vztahů také hosty seznámí s prací referentů Erasmus+ na jednotlivých fakultách a studentskou aktivitou Erasmus Student Network, dobrovolnou organizací studentů UJEP, která se stará o příchozí zahraniční studenty, kteří přijíždějí do UJEP v rámci různých výměnných programů.

Teoretickou část návštěvy doplní prohlídka univerzitního kampusu, Vědecké knihovny UJEP, výukových aul a sálů a volnočasových ploch.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*