Delhi se sžívá s novým domovem ve Francii

  •  

V ústecké zoo skončil chov slonů. Slonice Delhi se odstěhovala do francouzského zařízení Elephant Haven – European Elephant Sanctuary. Vlastní transport proběhl bez problémů. Dokonce i sžívání s novým domovem i s novou kamarádkou, slonicí Gándí, probíhá zatím dobře.

„Po prvotním zaváhání při výstupu z kontejneru se Delhi začala ihned věnovat připravenému krmivu. Obě slonice Gándí a Delhi nevykazovaly žádné známky stresu, agrese ani nervozity,“ řekl vrchní chovatel slonů Jan Javůrek, který se zbývajícími chovateli slonici do nového domova doprovázeli, aby Delhi v prvních dnech usnadnili adaptaci na nové prostředí.

Delhi byla po úhynu slonice Kaly v roce 2018 jediným chovaným slonem v Zoo Ústí nad Labem. Zoo se však i přes odvoz slonice Delhi podle vedení zahrady chovu slonů nevzdává. „Počítá s ním i v rámci nově vytvořeného plánu rozvoje zoo. Pro tento projekt, nazvaný „Sloní pláně“, je však nutné rozšířit areál na rozlehlé louky Mariánského vrchu, kde by měl vzniknout pavilon pro skupinu sloních býků dle nejnovějších standardů,“ přibližuje ředitelka zoo s tím, že stávající pavilon slonů s přilehlými výběhy se zoo chystá přebudovat na „Asijský dům“, kde naleznou domov orangutani bornejští a dalším ohrožené druhy asijské fauny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*