Demolice domů v ulici Na Nivách je schválena, měla by přijít na 16 a půl milionu korun

  •  

Radní schválili demolici osmnácti domů z dvacátých let minulého století v ulici Na Nivách. Na zbourání vyčlenilo vedení města 16,5 milionu korun bez DPH. Město domy a pozemky koupilo za 400 tisíc od zadluženého majitele. Za stejnou částku získal domy bývalý majitel před lety od centrálního obvodu.

„Stavební konstrukce domů byla po dobu posledních dvaceti let nepřetržitě vystavena působení klimatických podmínek. Některé objekty byly zasaženy požáry, které zde založili vandalové. S ohledem na kritický, havarijní stav bylo rozhodnuto provést demolici,“ říká mluvčí města Romana Macová.

Šest domů na pravé straně ulice by mohlo být zbouráno do března příštího roku a zbývajících dvanáct na levé straně do března 2020. Po sanaci sklepů bude pláň vyrovnána s okolním terénem a zatravněna.

O dotaci na zbourání ministerstvo pro místní rozvoj město žádat nebude, protože by mohlo získat nejvíce 10 milionů korun, což by stačilo jen na zbourání části ulice. Navíc podmínky dotace určují, co by, na zbouraném místě muselo být.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*