Den bez tabáku, příležitost jak skoncovat s kouřením

  •  

Ústí nad Labem se i letos zapojí do akce Světový den bez tabáku. Kromě informačních stánků čeká na návštěvníky také poradenství nebo názorné ukázky související se škodlivostí tabáků a dopady na lidské zdraví.

„Zaměření Světového dne bez tabáku 2019 je na téma vlivu tabáku na zdraví plic a celého organismu. Chceme veřejnost především informovat o negativním dopadu kouření na zdraví plic od rakoviny po chronická respirační onemocnění,“ říká náměstek primátora Tomáš Vlach.

V úterý 28. května budou k dispozici od 12:00 hodin před vchodem do Informačního střediska města Ústí nad Labem stánky Zdravotního ústavu, Fakulty zdravotnických studií UJEP a Národní linky pro odvykání kouření. Od 16:00 hodin proběhne v prostorách infostřediska veřejná přednáška Kamily Zvolské z Centra pro závislé na tabáku a III. interní kliniky 1. Lékařské fakulty UK a VFN v Praze na téma „Jak škodí cigarety a co s tím“. V 16:30 hodin na přednášku naváže slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže ve spolupráci s DDM Ústí nad Labem. Akce je zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*