Den pro dětskou knihu v knihovně nabídne čtení nebo workshopy

Foto: KÚK
  •  

Celodenní akci pro děti i rodiče přichystala na sobotu 25. listopadu Knihovna Ústeckého kraje. Bude věnovaná knihám pro děti. Návštěvníci se mohou těšit na čtení pohádek, setkání s autory knížek pro děti nebo řadu tvůrčích dílen. Akce se uskuteční od 10:00 do 17:00 hodin v Lidové části knihovny, Winstona Churchilla 3 a vstup je zdarma.

V ústecké knihovně se bude Den pro dětskou knihu slavit čtením pohádek a řadou tvůrčích workshopů. Děti i rodiče si budou moci například vyrobit záložky, svázat si vlastní knížku nebo se zúčastnit dílny s výrobci autorských papírových deskových her Pipasik. Ta se ponese v duchu knihy Poznávej ptáčky, která za rok 2022 získala prestižní ocenění Zlatá stuha v kategorii literatura faktu pro děti a mládež. Návštěvníci se budou moci také zúčastnit divadelního workshopu nebo tvořivé dílny s ústeckou výtvarnicí Lenkou Procházkovou. Ta bude na Dni pro dětskou knihu také se svým stánkem Ostrov dobré nálady.

Vrcholem programu bude od 16:00 hodin představení netradičního divadla pro děti Ústav úžasu, které vede performativní umělec Jakub Folvarčný. Ústav úžasu má hry založené na interaktivitě a participaci diváka. V Knihovně Ústeckého kraje představí kus Karlova a Jaromírova pohádka, což je tradiční Erbenova “Jabloňová panna”, vyprávěná však atypicky pomocí gramofonových desek a dalšího haraburdí.

Historicky první ročník kampaně Den pro dětskou knihu se zrodil v listopadu 2006 v Městské knihovně Děčín. První společný Den pak proběhl v roce 2007. Od té doby se akce každoročně opakuje a zapojuje se do ní téměř 120 knihoven v České republice. Akce je zaměřena na propagaci dětské knihy i četby.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*