Děti dostaly do nemocnice knihu přímo od autorky

  •  

Knihu spisovatelky Heleny Centnerové Aprílové dobrodružství si budou moci přečíst malí pacienti z Masarykovy nemocnice. Autorka osobně darovala deset výtisků knížky pro děti, která se váže mimo jiné i k lanovce na Větruši.

„Za takový dar moc děkujeme a jsme za něj velmi vděční. Hlavně kvůli dětským pacientům, kteří zde jsou a potřebují se něčím zabavit. Medicína sice dělá velké pokroky, takže děti v nemocnici pobývají stále kratší a kratší dobu, ale pořád je pro ně každý pobyt v ní smutný. Je proto dobře, že ty děti, které umějí a můžou číst, se budou věnovat právě takové knížce,“ řekl ředitel nemocnice Josef Liehne.

helena-centnerova-nemocnice-1

Kniha Aprílové dobrodružství, přibližující i reálie krajské metropole, je spisovatelskou prvotinou Heleny Centnerové z Ústí nad Labem, která je učitelkou na základní škole. „Knížka je určena čtenářům od devíti let, ale rodiče ji mohou číst i mladším dětem. Vypráví o dvou kamarádech, Emě a Robinovi, kteří se společně s jejich zvířátkem, opičkou Magdou, vypraví na výlet na Větruši. Lanovka však během cesty zmizí a děti se přenesou v čase do roku 1980, kde potkají své rodiče, tehdy také devítileté, a společně zažívají různé příhody. Jak se jim pak podaří vrátit se do současnosti? To se čtenáři dozvědí na konci knížky, jejíž pokračování mám už připravené,“ prozradila autorka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*