Děti dostaly do nemocnice knihu přímo od autorky

Knihu spisovatelky Heleny Centnerové Aprílové dobrodružství si budou moci přečíst malí pacienti z Masarykovy nemocnice. Autorka osobně darovala deset výtisků knížky pro děti, která se váže mimo jiné i k lanovce na Větruši.

„Za takový dar moc děkujeme a jsme za něj velmi vděční. Hlavně kvůli dětským pacientům, kteří zde jsou a potřebují se něčím zabavit. Medicína sice dělá velké pokroky, takže děti v nemocnici pobývají stále kratší a kratší dobu, ale pořád je pro ně každý pobyt v ní smutný. Je proto dobře, že ty děti, které umějí a můžou číst, se budou věnovat právě takové knížce,“ řekl ředitel nemocnice Josef Liehne.

helena-centnerova-nemocnice-1

Kniha Aprílové dobrodružství, přibližující i reálie krajské metropole, je spisovatelskou prvotinou Heleny Centnerové z Ústí nad Labem, která je učitelkou na základní škole. „Knížka je určena čtenářům od devíti let, ale rodiče ji mohou číst i mladším dětem. Vypráví o dvou kamarádech, Emě a Robinovi, kteří se společně s jejich zvířátkem, opičkou Magdou, vypraví na výlet na Větruši. Lanovka však během cesty zmizí a děti se přenesou v čase do roku 1980, kde potkají své rodiče, tehdy také devítileté, a společně zažívají různé příhody. Jak se jim pak podaří vrátit se do současnosti? To se čtenáři dozvědí na konci knížky, jejíž pokračování mám už připravené,“ prozradila autorka.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*