Děti s leukemií se bavily Vlaďkou Erbovou

  •  

V centru Domeček u Rondelu se děti, které se v Masarykově nemocnici léčí s leukémií, tradičně potkaly s ústeckými hokejisty a Vlaďkou Erbovou. Předvánoční akci pořádá sdružení Vlaďka dětem.

První část setkání proběhla v pátek 16. prosince v rodinném centru Domeček u Rondelu, kde se sešly děti, které již léčbou prošly nebo jsou v udržovací léčbě, a jejich blízcí. Na setkání dorazila se svým týmem patronka občanského sdružení Vlaďka dětem Vlaďka Erbová a zástupci A týmu hokejového klubu HC Slovan Ústí nad Labem, kteří letos na adventní setkání přispěli částkou 15 tisíc korun. Druhá část setkání dětí, které nemohly přijít do Domečku na Rondelu, proběhla v pondělí 19. prosince přímo v ústeckém centru hematologické onkologie pro děti a dorost, kam za malými pacienty zavítali ústečtí hokejisté.

„Peníze pro malé pacienty jsem letos získala díky výtěžku z prvního ročníku projektu Hvězdy dětem, kdy mediálně známé osobnosti vyráběly pod vedením oceněných floristů adventní věnce, které jsme následně prodávali. Centrum hematologické onkologie pro děti a dorost v ústecké Masarykově nemocnici má tu výhodu, oproti jiným centrům v České republice, že se k němu chová vedení Krajské zdravotní zodpovědně a nemusíme ze získaných prostředků nakupovat vybavení, jako jsou lůžkoviny, zdravotnické a hygienické potřeby a podobně. Vybrané peníze, tak putují přímo na plnění dětských přání. Samozřejmě, že každé je jiné, proto vždy požádám zdravotní sestry, které vědí, co si děti nejvíce přejí, aby s nákupem dárků pomohly. U vás jsou to konkrétně zdravotní sestry Dana Sokolová a Jaroslava Jahelková,“ řekla patronka občanského sdružení Vlaďka dětem Vlaďka Erbová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*