Děti v nemocnici ohlídají nové monitory

  •  

Čtyřicet jedna nových Apnea monitorů v celkové hodnotě téměř 122 tisíc korun od zástupkyň Nadace Křižovatka obdržela Krajská zdravotní. Směřují na dětská oddělení nemocnic v Ústí nad Labem, Teplicích, Děčíně a Chomutově.

„Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho oddělení. Využíváme je k monitorování dechu zejména u nedonošených a nezralých novorozenců. Podložky se vkládají  pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše miminka. Monitory využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu domů z porodnice. Vzhledem k nutné obnově přístroje vždy po dvou letech jsme moc rádi, že jsme díky sponzorům získali monitory nové,“ uvedl primář Petr Janec z ústecké Masarykovy nemocnice.

Nadace je získala díky příspěvkům dárců. „Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích,“ řekla  Štěpánka Pokorníková, manažerka projektu Nadace Křižovatka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*