Díky mírné zimě se na severu Čech opraví více silnic. Pomůžou i peníze od státu

  •  

Mírná zima ušetřila silničářům na severu Čech peníze za zimní údržbu silnic. Díky tomu bude možné opravit víc komunikací. V letošním roce ovšem krajům v celé republice pomůže také stát, který jen do Ústeckého kraje pošle 330 milionů korun. Za to se opraví řada silnic.

Řidiči se mohou těšit na nové silnice podstatě v celém kraji. Nejvíce oprav ovšem čeká oblasti, které mají ve správě střediska údržby silnic v Chomutově a v Litoměřicích. Ani další místa v kraji ale nepřijdou zkrátka. 12 silnic opraví provoz krajské správy silnic v Ústí nad Labem, 10 komunikací potom lounská pobočka a v děčínském obvodě opraví 8 silnic. Nepůjde jen o lokální výspravy, lidově řečeno látání. Za státní peníze se celkem opraví 56 silnic a to kompletně.

Opravovat se bude v rámci celého kraji. U kterých silnic vyjde oprava levněji, jinde dráž. Nejčastěji je v seznamu uvedena cena opravy ve výši cca 6-ti milionů korun. Víc než 15 milionů korun půjde na opravu silnice mezi Brtníky a Starým Hraběcím na Děčínsku. 12 milionů bude stát oprava komunikace u Levína na Litoměřicku a dočkají se také v Radonicích na Chomutovsku. Za 10 milionů korun tam opraví průtah obcí. Celkem má jít na opravy v Ústeckém kraji i se státními penězi kolem 450 milionů korun.

V Libereckém kraji na tom budou ještě lépe. Do oprav půjde rekordní 1 miliarda a 140 milionů korun. Na řidiče tak čeká kolotoč uzavírek. A to například na Frýdlantsku, kde se začnou opravovat silnice po povodních. Na seznam plánovaných oprav silnic druhých a třetích tříd se dostala také rekonstrukce silnice z Hrádku nad Nisou do Oldřichova na Hranicích, z Raspenavy do Hajniště nebo ze Semil do Bítouchova.

Jan Bachorík/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*