Divadlo Amulet dostane od města za čtyři roky 24 milionů

  •  

Ústečtí zastupitelé schválili na svém posledním předvolebním zasedání 1.září dotaci na čtyři roky nově vzniklému divadlu Amulet. To má od října hrát v budově bývalého Činoherního studia na Střekově.

Bez grantového řízení dostane Amulet, který byl zapsán v obchodním rejstříku 29.srpna 2014, ročně šest milionů korun. Spolek má sídlo v domě, který spoluvlastní sociálnědemokratický radní Pavel Dlouhý.

Žádost o dlouhodobé financování dostali zastupitelé do rukou až na svém jednání. Zástupci divadla v ní uvádějí, že nabídnou rozličná představení pro děti. Podle opozice je to málo. „Nedostali jsme, jakou mají historii, kde hráli předtím, ani jsme nedostali plán, co za těch šest milionů dostaneme,“ řekl zastupitel František Nesvadba z ODS.

„Útoky na adresu rodícího se divadla Amulet a účelové spekulace jsou dalším příkladem agresivní volební kampaně, která má za cíl za každou cenu očernit současné vedení města před nastávajícími komunálním volbami. Jde jen o pokračování kroků těch, kteří pro své politické ambice a snahu zviditelnit se již řadu měsíců téma divadla zneužívají,“ uvádí se v prohlášení města na webu magistrátu.

Podle informací z obchodního rejstříku bylo divadlo Amulet zapsáno 29.srpna 2014. Sídlo má v bytovém domě v ulici Králova výšina. Podle katastru nemovitostí je jedním z majitelů domu radní a dvojka kandidátky ČSSD pro podzimní komunální volby Pavel Dlouhý. „Ke spekulacím ohledně sídla organizace sdělujeme, že nám bylo poskytnuto bezplatně na dobu nezbytně nutnou před jeho přemístěním do divadelní budovy ve Varšavské ulici,“ uvedla na webu města předsedkyně divadla Amulet Iva Vozábová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*