Divadlo zahajuje novou sezónu operou Aida

Foto: archív divadla
  •  

Další divadelní sezónu zahajuje ústecké divadlo operou Aida. Drama lásky egyptského vojevůdce Radamese a otrokyně Aidy, ve kterém se cizokrajná melodika mísí s hudbou typicky italskou, si můžou zájemci vychutnat už v neděli 29. srpna od 17:00.

Mezi nejznámější melodie Aidy patří slavný Triumfální pochod. Roli Aidy zpívá Valeria Vaigant, Amneris – Eliška Weissová, vojevůdce Radames – Nikolaj Višňakov, Amonasro – Richard Haan, Ramfis – Pavel Švinger, Král – Serguei Nikitine, Posel – Jaroslav Kovacs a Kněžka – Jarmila Baxová. Hraje orchestr SD pod taktovkou Milana Kaňáka, dále účinkuje sbor a balet Severočeského divadla.

„V nové sezóně odehrajeme se zpožděním, které způsobilo onemocněním Covid 19 i již slíbené premiéry operu R. Wagnera Tristan a Isolda, operetu Čardášová princezna či Baletní triptych. Jsou připraveny také činoherní představení, koncerty a pohádky pro naše nejmenší návštěvníky,“ zve tajemnice divadla Dagmar Vaicová.

Severočeské divadlo bylo se svými fanoušky i během léta. Odehrálo cyklus promenádních koncertů „U divadla“. Program byl sestaven z populárních melodií s orchestrem a baletem, ale též s operních hitů se sborem. V případě nepříznivého počasí zahrála „česká dechovka“ u hlavního vchodu do divadla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*