Do knihovny můžete i během koronavirových omezení

  •  

V souvislosti s posledními vlnami preventivních opatření musela Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem prozatím zrušit všechny své akce pro veřejnost. Rušení akcí je zatím jediným zásadnějším omezením, které se provozu této instituce dotklo. Knihovna totiž zůstane nadále otevřena i po středě 14. října, a to v obvyklé provozní době.

„Severočeská vědecká knihovna je knihovnou pro každého, a to nejen v době, kdy je všechno sluníčkové. Naším záměrem je, aby především v těchto těžkých dobách, byla knihovna pro lidi jakýmsi světlem v temnotách, majákem, ke kterému se může vydat kdokoliv. Zkrátka a dobře bezpečným místem, kde lidé vždy naleznou relevantní a ověřené informace a oporu“, vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Lidé tak budou moci dál využívat všechny běžné i online služby, jejichž nabídka se stále rozšiřuje. „Žádáme však uživatele, aby v maximální možné míře využívali samoobslužné výpůjční stanice (selfcheck), které se nachází v obou hlavních budovách, a návratový automat ve vědecké části knihovny v ulici Velká Hradební 45,“ dodává Jan Černecký z PR oddělení Severočeské vědecké knihovny. Samozřejmě je i nadále potřeba při pohybu v prostorách knihovny dbát na zvýšenou hygienu, dodržovat bezpečné rozestupy a mít zakrytá ústa a nos rouškou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*