Do pěti let vyroste v Ústí další ledová plocha

  •  

Zastupitelé schválili stavbu druhé haly s ledovou plochou, která vyroste na pozemcích v sousedství zimního a Městského stadionu. Halu postaví společnost Padok Sampi za osmdesát až sto milionů korun.

Městskou kasu stavba nezatíží, právě naopak. Od investora dostane 25 let každý rok 80 tisíc korun jako nájem za pozemek, na kterém hala vyroste. Stavba by mohla začít příští rok a stadion by měl být hotový do pěti let. Po 25 letech město stadion buď odkoupí za zbytkovou hodnotu, nebo prodlouží smlouvu o 15 let.

„Stavba bude zhotovena a zkolaudována nejpozději do 60 měsíců od podpisu smlouvy. Pokud to tak nebude, smlouva pozbývá platnosti a pozemek bude uveden do původního stavu,“ řekl na jednání zastupitelstva právník ústeckého magistrátu Miloš Studenovský.

V novém areálu bude kromě ledové plochy o rozměrech 27 x 57 metrů i šest šaten, bistro, rozcvičovna pro krasobruslaře a zázemí pro diváky.

„Jedná se o nízkonákladový stadion, který je ekonomicky soběstačný. Veškerou energii, kterou vytvoříme, tak znovu použijeme.  Soustředíme se především na děti a mládež. Dopoledne je stadion určen školkám a školám z okolí a odpoledne mládežnickým sportovním oddílům a kroužkům. Večer pak chodí především hobby hráči. Většinu času stadion slouží veřejnosti a jen zlomek je určen profesionálům. Počítáme s kapacitou až 300 návštěvníků,“ přiblížil záměr Petr Novotný z firmy Padok Sampi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*