Do ústecké zoo přijely dvě nové samičky

Foto: Nikola Roštejnská
  •  

Novým přírůstkem ústecké zoo je panda červená. „Jedná se o mladou samici, která se narodila v roce 2014 v anglickém Drusillas Zoo Parku, odkud v pátek 15. března ve večerních hodinách přicestovala,“ upřesňuje Nikola Roštejnská.

Po příjezdu na ni v expozici čekal samec Eugenio, který je v ústecké zoo od roku 2010. „Během spojování byl překvapivě zdrženlivý samec a před novou samicí spíše utíkal. Po pár dnech se však osmělil a nyní již oba jedinci po většinu dne společně odpočívají v koruně velkého akátu,“ popisuje chovatelka Jana Klementová.

„Další novou obyvatelkou ústecké zoo se stala v pondělí 18. března necelé dva roky stará samice velemyši obláčkové jménem Pandora, která dorazila z německé Zoo Neunkircher,“ sděluje Nikola Roštejnská. Tvořit pár bude se samcem Wiliamem, který přišel v roce 2015 ze Zoo Vídeň.

„Seznamování s novým prostředím probíhá pomaleji. Pandora si našla své místo v dutině kmenu a prozkoumávat expozici chodí prozatím zřídka. Společnost ji vyjma samce dělá pár tan severních, které ve volné přírodě také obývají Jihovýchodní Asii,“ dodává chovatelka Jana Klementová.


Foto: Nikola Roštejnská

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*