Do ústeckého divadla se vrací legendární My Fair Lady

Foto: Tomáš Lumpe
  •  

Po dvanácti letech se vrací na prkna Severočeského divadla slavný americký muzikál z roku 1956 My Fair Lady. Jako Eliza Doolittleová se představí Karolína Herzinová nebo Jakuba Šeniglová. Jako profesor Henry Higgins Tomáš Christian Brázda a plukovník Pickering Petr Matuszek. Poslední uvedení My Fair Lady v Severočeském divadle bylo v roce 2010.

Příběh pojednává o chudé květinářce Elize Doolittlové, kterou si vyhlídl Henry Higgins, arogantní a nesnesitelný profesor fonetiky, který se vsadil s přítelem, plukovníkem ve výslužbě, že z této prostořeké a umouněné měšťačky z nižší vrstvy, udělá kultivovanou dámu, aniž by si někdo povšimnul, že není z vyšších společenských kruhů. Po čase se ale ukáže, že propad mezi společenskými kruhy není zaviněn osobností či povahou, ale pouze prostředím a vlivy, které na člověka působily. Z Lízy se během „experimentu“ vyklube kultivovaná žena, která v ní dřímala už dávno předtím.

Premiéra se v Severočeském divadle koná 14. října v 19:00 hodin, reprízy pak 16. a 23. října v 17:00, 8. listopadu v 19:00 hodin, 19. listopadu a 4. prosince v 17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*