Do Ústí přijede mecenáš, který muzeu věnoval plastiky za 3,5 milionu korun

Klaus Horstmann-Czech se narodil v Ústí roku 1943. Je ze smíšené židovsko-česko-německé rodiny Czechových. Zdroj: Muzeum Ústí nad Labem
  •  

Do ústeckého muzea zavítá místní rodák Klaus Horstmann – Czech. Muž, který této instituci v roce 2011 věnoval cenný soubor moderních mramorových plastik v hodnotě 3.5 milionu korun.

Je tak mezi nejvýznamnějšími mecenáši muzea v celé jeho 135 leté historii. Zájemci ho mohou vidět v rámci akce Čaj o páté, která se v ústeckém muzeu uskuteční ve středu 4. března od 17:00 hodin.

Klaus Horstmann-Czech se narodil v Ústí roku 1943. Je ze smíšené židovsko-česko-německé rodiny Czechových. Ta musela za války na nátlak nacistů změnit příjmení, v dospělosti ho však syn opět přijal za své. V roce 1949 se rodina vystěhovala do Německa. Vyrůstal v Heidelbergu, kde žije dodnes. Rodné město poprvé navštívil až po sametové revoluci, od té doby se vrací pravidelně.

Mecenáš se vyškolil v sochařství v italské Perugii a Itálie se mu stala druhým domovem. Roku 2010 byl vyznamenán čestnou profesurou přední akademie umění starého kontinentu ve Florencii. Střídavě žije a tvoří v německém Heidelbergu a v italském městě Carrara. Jeho díla jsou zastoupena v řadě významných galerií v Německu i jinde v zahraničí. V Česku se s nimi můžete setkat pouze v Ústí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*