Do zoo na svátky jara i oslavu planety

  •  

Mezi nejoblíbenější turistické cíle regionu patří zoologické zahrady v Ústí nad Labem, Děčíně a Chomutově. Na letošní sezonu chystají spoustu novinek. Nové expozice, pavilony, druhy zvířat, větší komfort pro návštěvníky a také spoustu doprovodných akcí. Chomutovský zoopark odstartuje jaro akcí na Den Země 22. dubna a poslední dubnový den bude tradičně patřit Pálení čarodějnic. Netrpělivě očekávané bývá letní Pohádkové safari 21. až 22. července a mezi největší akce vůbec patří Den zvířat 30. září.

Ústecká zoo zahájí sezonu 23. dubna a návštěvníci se mohou setkat se zoology a zeptat se na vše, co je zajímá. Způsoby ochrany přírody objasní zahrada 20. května při Mezinárodním dnu biodiverzity. O prázdninách nebude chybět příměstský tábor pro děti a konec léta bude ve znamení akce Proběhni si zoo. Den sponzorů se uskuteční 7. října a Strašidelná zoo 28. října.

Bohatý plán doprovodných akcí připravila pro návštěvníky děčínská zahrada. Od 7. do 10. dubna se uskuteční Velikonoce v zoo, od 24. do 28. dubna Týden Země v zoo, 10. května Den medvědů. Ani letos nebudou chybět populární akce, jako je Noc snů, Za odměnu do zoo, Noc v zoo, Farmářská zoo, Noc pro netopýry, Den zvířat a ošetřovatelů, Strašidelná zoo, Čertovská zoo a samozřejmě v hlavní sezoně i komentované krmení zvířat, s hlavní hvězdou, medvědem kamčatským Brunem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*