Dobrá zpráva, pobočka pošty v Neštěmicích zůstane zachována

  •  

Neštěmická pobočka České pošty zůstane zachována, místo ní bude zrušena od poloviny roku, pobočka na Klíši. Řekl to ústecký primátor Petr Nedvědický po pátečním jednání se zástupci pošty. Proti zrušení neštěmické pobočky, které by se dotklo 10 tisíc obyvatel, se zvedla vlna nevole. Podle neštěmické starostky Yvety Tomkové zástupci pošty rozhodli o rušení poboček bez místní znalosti a často podle neúplných podkladů a dat.

Státní podnik chtěl klienty zrušené neštěmické pobočky přesměrovat nikoli na nejbližší pobočku v Krásném Březně, ale na hlavní poštu na Masarykově ulici v centru města. „Zástupkyně České pošty nás na jednání tímto návrhem naprosto vyděsila. Představa, že si obyvatelé Neštěmic a Mojžíře budou muset jezdit například pro doporučené dopisy do centra Ústí, je pro nás neakceptovatelná,“ dodala starostka Tomková.

Česká pošta zruší v polovině letošního roku 300 svých poboček. Z toho sedmadvacet pošt v Ústeckém kraji. V Ústí nad Labem to bude pošta ve Svádově v ulici Vítězná a v Sebuzínské v Brné.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*