Dobrá zpráva, zoo zabodovala v soutěži Bílý slon

  •  

Ústecká zoo vyhrála první a třetí místo v prestižní soutěži Bílý slon. „Musíme s potěšením konstatovat, že naše zoo proměnila hned dvě nominace, v kategorii „ostatní“ získala 1. místo za odchov kajmánků malých a 3. místo za korovce mexického. Slavnostního předávání se zúčastnil ředitel zoo Roman Končel a chovatelé František Šubík, terarista a Zdena Nyáriová, chovatelka v pavilonu exotária,“ říká mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Originální keramické sošky jsou zoologickým zahradám udělovány za mimořádné a výjimečné odchovy či za nejlepší stavbu vybudovanou v zoo v uplynulém roce. Soutěž se koná od roku 1994 a do letošního ročníku se přihlásilo 17 zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad s 50 významnými odchovy a 10 stavbami.

Slavnostní udělování cen se konalo 17. dubna v prostorách bývalého Kapucínského kláštera ve Fulneku. „Vítězové nejsou do posledního okamžiku známi, takže je to překvapení pro všechny účastníky. Naposledy jsme se umístili na 1. místě v roce 2014 v kategorii „stavba roku“ za expozici tuleňů obecných,“ dodává Věra Vrabcová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*