Domy v Matiční zmizely v propadlišti dějin

  •  

Dva vybydlené činžáky, které se začaly bourat na začátku července, jsou minulostí. Podle náměstka primátora Pavla Tošovského o zdemolování bývalých ubytoven, které byly v havarijním stavu a ohrožovaly okolí, rozhodlo město již v roce 2021. Poslední nájemníci se ze zdevastovaných domů vystěhovali před jedenácti lety.

„Na jaře letošního roku bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele demolice. To vyhrála firma POHL s nabídkovou cenou 2 888 888 Kč bez DPH. Firma zajistila úplnou likvidaci a uložení veškerých odpadů z provedených demolic,“ řekl Tošovský a dodal, že kvůli převažujícímu množství železobetonových konstrukcí byla použita strojní technologie s hydraulickými demoličními nůžkami. Deset tun takzvaného haklíkového zdiva zamířilo do ústeckého muzea.

Sousední třetí objekt patří společnosti České přístavy. S tou město jedná o možném převedení majetku a též následné demolici. „Věřím tomu, že časem dojde k demolici i tohoto objektu, protože nic jiného už s ním asi dělat nejde,“ dodal Tošovský. Jak se uvolněný pozemek využije, zatím jasné není


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*