DOPORUČUJEME: Přivítejte letošní cyklistickou sezónu

  •  

Jezdíte rádi na kole? Tak neváhejte a přivítejte o víkendu letošní cyklo sezónu. V sobotu 28. dubna zahajuje celý víkend oddíl SK CYKLOTOUR Ústí nad Labem, který pořádá tradiční cyklistický výlet „Jízda Českým středohořím“. Letošní, již 15. ročník, bude startovat od Cyklocentra města Ústí nad Labem, kde budou pro zájemce připraveny mapy tratě s podrobným výkladem a drobné občerstvení. Čekají na vás tratě v délkách 50, 70 a 100 km, které vás zavedou do romantického místa v Kocourově.

V neděli 29. dubna se v Cyklokempu Loděnice v Brné koná Zahájení sezóny na Labské stezce. Bude pro vás připraven den plný zábavy. A na co se můžete těšit? Třeba na biketrialovou show Martina Šimůnka plnou adrenalinu a neuvěřitelných skoků. Můžete si nechat zcela bezplatně seřídit svůj vlastní bicykl, servis kol zajistí Martin Richter – Cykloservis. Na děti čeká zajímavý animační program s DanceMission, skákací hrad a lezecká stěna a na ty nejšikovnější jízda zručnosti. A to stále ještě není všechno. Můžete se zúčastnit soutěže o zajímavé sportovní ceny (cyklodoplňky, batohy, tašky, sportovní náčiní, fitness náramky, reflexní předměty apod.), vylosování výherců proběhne ve 14:00 hod. Celý den zahájí peloton cyklistů, který směrem z Církvic do cyklokempu vyrazí cca v 10:30 hod.

V neděli budou rovněž zpřístupněná dvě veliká lákadla Labské stezky. Muzeum Československého opevnění ve Valtířově otevře veřejnosti bunkr, tzv. „řopík“ z roku 1938. Muzeum je vybaveno dobovými zbraněmi, periskopem či pancířovými dveřmi. Atmosféru umocňuje osvětlení pomocí petrolejových lamp. U muzea se nově nachází posezení s občerstvením, kde si můžete koupit i suvenýry.

Dále po Labské stezce můžete navštívit Pivovar Velké Březno, jehož značkou je nenapodobitelná dobrosrdečná tvář pivaře Cibicha. Nenechte si ujít zajímavé exkurze, které pivovar nabízí. Čeká vás jedinečná prohlídka všech hlavních provozů pivovaru s výkladem průvodce, ukázka klasické technologie vaření českého piva, ochutnávka velkobřezenského piva přímo v pivovaru a prodej značkového skla a suvenýrů.

Navíc, v sobotu 28. dubna startuje sezónu cyklobus, který vás zdarma doveze z Labské stezky na Severní terasu. Bude jezdit vždy o víkendech a svátcích, a to až do 30. září. Nastoupit můžete v 16:30 nebo v 18:00 na zastávce Krajský soud. Další nástupní zastávkou je Divadlo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*