Dopravě v Krásném Březně uleví nový kruhák

  •  

Nová okružní křižovatka, která vyroste na silnici I/62 má podle silničářů zvýšit bezpečnost na hlavní silnici I/62. Stát má více než 54 milionů korun. Součástí bude i podchod pro pěší.  „Zahájení stavebních prací předpokládáme v polovině tohoto roku a uvedení stavby do provozu v roce 2024,“ sdělila Dana Zikešová z Ředitelství silnic a dálnic.

Stávající křižovatka je neúplná a neumožňuje podle silničářů pohyby do všech potřebných směrů. „Není možné odbočit ze silnice I/62 ve směru z centra Ústí nad Labem do Podmokelské ulice do Krásného Března,“ popisuje Dana Zikešová a doplňuje, že také není možné odbočit do ulice Karolíny Světlé, a to ani ze silnice I/62 od centra Ústí nad Labem, ani z Podmokelské ulice z Krásného Března a také výjezd z ulice Karolíny Světlé je možný pouze do Podmokelské ulice směrem do Krásného Března.

Současná podoba křižovatky ulic Podmokelská, Pekařská a Karolíny Světlé není z pohledu potřeby plynulého a bezpečného vedení silničního provozu vhodná, a proto je nutná její přestavba. Nová okružní křižovatka je navržena jako pětiramenná, z toho dva vjezdy jednosměrné.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*