Dopravní podnik hledá do MHD i řidičky

  •  

Ústecký dopravní podnik se snaží nabrat zájemce o práci řidiče ústeckých autobusů a trolejbusů. Speciálně se v poslední kampani nyní zaměřuje na ženy, které v této profesi většinou nepůsobí.

Přesto existují i výjimky, jakou je dlouholetá řidička ústecké MHD Kateřina „Nedovedu si představit, že bych dělala něco jiného. Někde být zavřená v budově, za pultem prodávat nebo chodit na jedno místo do kanceláře každý den. Mám z toho husí kůži. Takhle jsem každý den někde jinde, a přitom se denně vracím domů za svou rodinou. Mám nad sebou troleje, sleduji výhybky a vím, že moje práce má smysl,“ uvedla.

Má vystudovanou ekonomickou školu, již 8 let pracuje u Dopravního podniku v Ústí nad Labem. Její vášeň pro řízení trolejbusu začala po narození jejího potomka, kdy byla na mateřské a její manžel pracoval u Dopravního podniku. Začala se zajímat o práci za volantem, a zda by ji Dopravní podnik nepřijal. Stalo se a ona si tak mohla splnit svůj sen.

Nyní kočíruje osmnáct metrů dlouhý vůz o váze 26 tun. „Cestující mi čas od času poděkují, že řídím opravdu dobře, to je ta nejlepší pochvala,“ tvrdí. Zatím neměla žádnou dopravní nehodu a too ujela již téměř 400 tisíc kilometrů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*