Dopravní podnik ruší doplňkový prodej jízdenek u řidičů

  •  

Ústecký dopravní podnik od ledna ukončí doplňkový prodej jízdenek u řidiče. „Jedním z důvodů zrušení doplňkového prodeje je ochrana cestujících i  řidičů MHD  v souvislosti s opakujícím se  výskytem koronaviru SARS-CoV-2.  Dalším důvodem je  klesající  poptávka cestujících  po  tomto  druhu  jízdních  dokladů,  související  se spuštěním elektronického odbavovacího systému i mobilní aplikace dopravního podniku,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Simona Mohacsi.

Podle mluvčí dopravního podniku Jany Dvořákové mohou v současné době cestující k úhradě jízdného využít bezkontaktní platební karty pro nákup jednorázového  jízdného  v režimu  Check  in/Check  out  i  jako  identifikátoru  časové  jízdenky zakoupené v eShopEOS nebo na zákaznickém centru Dopravního podniku nebo pro bezhotovostní nákup jízdenky na terminálu u řidiče vozidla.

„Dále lze využít elektronickou peněženku čipové karty Dopravy Ústeckého kraje pro bezhotovostní nákup jízdenky na terminálu u řidiče vozidla nebo jako nosič elektronické časové jízdenky. Nadále je zachován nákup jízdenek v jízdenkových automatech a mobilních jízdenek, jako je SMS jízdenka, SEJF jízdenka, jízdenka z Mobilní aplikace ústeckého dopravního podniku,“ dodává Dvořáková.

Prodej relačních jízdenek Dopravy Ústeckého kraje, což jsou jízdenky do ostatních zón, které neobsluhuje ústecký dopravní podnik u řidiče MHD je i nadále zachován pouze s možností bezhotovostní platby bezkontaktní platební kartou nebo elektronickou peněženkou čipové karty Dopravy Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*