Dorostenec Zápotocký: Fotbal hrát umíme

  •  

Dorostenecký fotbal má v našem krajském městě dobré zázemí. Jak se tu válčí na hřišti mladým hráčům? Nejen o tom jsme si povídali s Jaroslavem Zápotockým.

Můžeš nám popsat své fotbalové začátky? Kdo tě k fotbalu a v kolika letech přivedl?

Začínal jsem ve čtyřech letech v Neštěmicích. K fotbalu mě přivedl taťka. Než jsem začínal hrát za Neštěmice, tak mě a bráchu trénoval taťka na zahradě a doma v obýváku.. Pamatuji si, že nás poprvé mamka vzala na taťky zápas a tam to všechno začalo, na hřišti v Povrlech.

Kterými kluby jsi prošel?

Jako malý jsem začínal v Neštěmicích, poté jsem přestoupil do Teplic a od U13 jsem přestoupil sem do Ústí. V Neštěmicích jsem byl myslím dva roky. Pamatuji si, že první rok, co jsme hráli turnaje, tak jsme často byli poslední, ale rodiče nám připravovali papírový medaile, vím že jsme z toho všichni měli radost. V Teplicích jsem byl 4 roky a teď už jsem také 4 roky v Ústí.

Jaké jsou Tvé cíle? Čeho bys chtěl ve fotbale dosáhnout?

Mám těch cílů více. Chtěl bych si zahrát za áčko tady v Ústí. Když vidím, že tam hrají mladí hráči, tak mi to dává motivaci makat na sobě každý den. Také bych si chtěl zahrát v reprezentaci, a to si myslím že je sen každého z nás. A ten největší cíl je si zahrát v Anglii Premier League.

Jak bys popsal dosavadní průběh sezóny Tvého týmu U17 v České lize dorostu?

Popsal bych to určitě kladně. Když si vezmu, že jsme prohráli před rokem s Duklou Praha 0:5 a teď jsme s nimi vyhráli 3:2. Je vidět, že jako tým se posouváme, ale určitě tam jsou zápasy, který mě mrzí. Se Spartou jsme to měli dobře rozehraný a po našich chybách jsme nakonec s nimi prohráli. To samé bylo s Mladou Boleslaví, po našich chybách jsme dostali hned 3 góly. V dalších zápasech si myslím, že jsme dokázali, že umíme hrát fotbal.

FK Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*