Duben v knihovně se křtem, digitální osvětou i dokumentem

  •  

I v dubnu proběhnou v ústecké knihovně oblíbené akce, jakými jsou například Listování, cestovatelská beseda nebo promítání. V pondělí 3. dubna herci Věra Hollá s Pavlem Oubramem představí knihu Dobrý proti severáku, která popisuje internetový románek vzniklý chybně vyplněnou e-mailovou adresou. Cestovatelskou besedu tentokrát povede Petr Blahuš a věnuje ji třetímu největšímu ostrovu světa Borneu (20. dubna). Poslední dubnové pondělí knihovna ve spolupráci s alternativní filmovou distribucí Kinedok promítne Českým lvem oceněný snímek Jednotka intenzivního života o české paliativní medicíně.

Ve spolupráci s Eurocentrem Ústí nad Labem nabídne ve čtvrtek 13. dubna knihovna přednášku o švédské literatuře Století staříci v Bullerbynu. Přednášející ze Skandidávského domu posluchače blíže seznámí s tvorbou etablovaných literátů i doporučí řadu méně známých děl. O lidském chování, rozhodování i behaviorální a experimentální ekonomii bude 18. dubna přednášet Jakub Binter z FSE UJEP.

Letošním velkým tématem knihoven je mediální gramotnost. Při této příležitosti připravila knihovna v dubnu dva semináře. První z nich (5. dubna) vzniká ve spolupráci s komunitou dobrovolníků GUG.cz a bude zaměřený na praktické tipy pro zjednodušení života ve světě digitálních technologií, od rozpoznávání podvodných e-shopů přes bezpečnost na internetu až po efektivnější práci s e-mailem. Druhý seminář (26. dubna) zaštiťuje spolek Moudrá sovička. Seminář je určený zájemcům starším 65 let, kteří by se chtěli naučit, jak ovládat tablet nebo chytrý telefon.

Knihovna Ústeckého kraje také v dubnu rozšíří portfolio svých vydaných publikací. Novým přírůstkem bude almanach Polibek Múzy, na kterém spolupracovali účastníci knihovního kurzu tvůrčího psaní a Severočeského klubu spisovatelů. Křest knihy proběhne v pondělí 17. dubna ve Wolfrumově čítárně.

Pro děti a jejich rodiče jsou připravena v dubnu hned dvě divadelní představení. Příběh malého netopýra s velkou touhou objevit svět a své místo v něm se odehraje na přednáškovém sále ve středu 19. dubna. V neděli 23. dubna poté v Café Maryša Divadlo na klice uvede pohádku Co se nese v lese.

Dětem a jejich rodičům je také určený osvětový seminář pod vedením fyzioterapeutky Kateřiny Pokorné, na kterém se 26. dubna dozvědí, jak u dětí předškolního věku rozvíjet a podporovat pozitivní vztah k pohybu. V sobotu 15. dubna se také v knihovně uskuteční oblíbené výtvarné jarní dílny.

Jiří Poživil, Oddělení komunikace Knihovny Ústeckého kraje


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*