Dům dětí chystá řadu předvánočních akcí

  •  

V období adventu se malí Ústečané rozhodně nebudou nudit. Dům dětí a mládeže pro ně i jejich rodiče připravil řadu akcí, na kterých si užijí tradiční i netradiční vánoční zábavu.

Vše začíná již v sobotu 28. listopadu, kdy je připravený kreativní víkend. Dopoledne se tu zájemci mohou naučit, jak se dělá vánoční aranžmá, jakým je věnec nebo košík. Odpoledne je pak pro děti připravena vánoční dílna, ve které budou dělat třeba adventní kalendář.

První prosincový den se uskuteční v muzeu vernisáž výstavy Nebe, peklo, ráj tvořené výrobky z místní keramické dílny. K vidění budou hlavně čerti a andělé. „Máme v dílně tři keramické pece a na nich pracuje řada ústeckých dětí,“ uvedl ředitel DDM Jan Eichler. Výstava v muzeu potrvá až do 3. ledna.

Pátek 4. prosince bude vyhrazen čertům a Mikulášovi. Rodiče sem budou moci přivést své děti a místo zvaní čerta domů si vše s bohatých programem užít v domě dětí. Připravené budou i sladkosti, ale lze přinést pro děti individuální balíčky. V neděli 6. prosince je pak pro zájemce přichystaný vánoční výlet do Drážďan. Během dalšího víkendu se děti mohou těšit na oblíbenou akci Vánoční rolnička. Připravený je kulturní program, ale hlavně dílny, ve kterých si budou vyrábět svítící sněhuláky, sobí lízátka, vánoční přáníčka a další věci. Spíše pro dospělé je pak připravená výstava jablek a soutěž o nejlepší štrúdl. Navečer vystoupí Sváťovo dividlo.

V pátek se setkají lidé, kteří se pohybují kolem výchovy ústecké mládeže. „Sešla se tři výročí, která se chceme připomenout,“ vysvětlil Jan Eichler. Letos uplynulo 65 let od doby, kdy začalo v Ústí zájmové vzdělávání mládeže. Čtvrt století oslavuje taneční škola Dance Center Marverci a desetiletí pak oddíl hokejbalu. Den poté se ve vánočně-indiánské atmosféře setkají ti, kteří byli nebo budou na některém z táborů pořádaných domem dětí. V pondělí 21. prosince děti mohou vyrazit na farmu ve Strážkách a vyzkoušet si, jak se zde pečuje o zvířata, svézt se na koni nebo si zahrát hry. O den později se pak již u různých soutěží v DDM mohou těšit, až konečně dorazí Ježíšek s dárky.

VÝNOČNÍ AKCE DDM
28. listopadu: Kreativní víkend a Vánoční dílna
1. prosince: Vernisáž výstavy Nebe, peklo, ráj v úst. Muzeu
4. prosince: Mikukášská v DDM
6. prosince: Drážďany o Vánocích – autobusový výlet
13. prosince: Vánoční rolnička, soutěž o nejlepší štrúdl a výstava jablek
18. prosince: Vánoční narozeninové setkání
19. prosince: Indiánský vánoční dýchánek
21. prosince: Farmářem na jeden den
22. prosince: Vánoční těšení v DDM


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*