Dům umění Ústí nad Labem zve na výstavu

  •  

Výstava textilního designéra Jana C. Löbla nesoucí název Looking for 20´ představuje nově zpracované rozličné vzory, vzorníky a dekory z období počátku 20. století, které nalezl v textilních vzorníkových knihách továren v Krušných horách, a které slouží jako inspirace pro jeho tvorbu autorských tapet.

Vizuální otisky specifické textilní paměti jsou vrstveny, kombinovány, digitalizovány a nahlíženy z nového úhlu pohledu, a to nejen díky novým technologiím, ale například i řízenou chybou, kdy jsou například narušeny autorem ručně během tisku. Prostor zaplňuje specifická vzorníková mapa a tuto instalaci můžete shlédnout z bílého pokoje, ze shora, ale i skrze průhledy velkých oken Galerie 2. Pomocí digitálního přesahu dochází ke konfrontaci segmentů minulosti s přítomností, k zamlžení původních nalezených dezénů a vzorníkových knih až k jejich nové proměně.

Sólová výstava Jana C. Löbla, který studuje doktorský obor Vizuální komunikace na Fakultě umění a designu UJEP, přibližuje tvůrčí přístupy užívané v rámci jeho disertační práce (vedoucí disertačního projektu je profesorka Zdena Kolečková). Výstava potrvá až do 30. října.

Jan C. Löbl je designér a pedagog, vedoucí ateliéru Oděvní a textilní design na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. V současné době dokončuje svůj doktorandský projekt L O O K I N G vycházející z textilní a oděvní historie Krušnohoří. Ve spolupráci s regionálními muzei zkoumá textilní identitu severočeského kraje tím, že vytváří autorské raporty, rastry a digitální plošné tisky, které využívá při návrzích pro vlastní fashion kolekci a výrobu Löblhof & Artgrund – Design ze Severu. Navrhuje a realizuje kostýmy a výpravu pro Divadelní spolek Kašpar, Činoherní studio v Ústí nad Labem, Divadlo 6-16, Divadlo Polárka či Moravské divadlo Olomouc.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*