Dva zdevastované činžáky v Matiční půjdou k zemi

ilustr. foto
  •  

Dva zdevastované činžovní domy v Matiční ulici nechá město zbořit. Dříve tam bydleli sociálně slabí lidé a radnice chtěla kvůli jejich chování postavit plot. Proti výstavbě plotu byly hlavně lidskoprávní organizace.

Na zbourání se dohodli zástupci města a obvodu Neštěmice na demolici vedení města schválilo částku 4,9 milionu korun. „Dlouho jsme toto téma projednávali, ale nakonec jsme se shodli, že oba objekty půjdou k zemi a bude tam provedena revitalizace,“ vysvětluje náměstek primátora Pavel Tošovský s tím, že zatím se to týká dvou domů, které patří městu. „Zároveň mě rada pověřila jednáním s majitelem třetího domu, se kterým se také nic neděje. V našem zájmu je, aby se zdemoloval i ten třetí,“ dodává Tošovský.

Jak by se uvolněný pozemek dal využít, bude řešit, po jejím zřízení, Kancelář architekta města. Před započetím demoličních prací bude vytěženo haklíkové zdivo z kamenné podezdívky obou činžáků. Po jeho vytřídění bude odvezeno na městskou deponii a v budoucnu se využije v rámci městských staveb.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*