Elektrobus se v Ústí osvědčil

  •  

Dopravní podnik testoval elektrický nízkopodlažní autobus Scania Citywide LF. Autobus jezdil na celé řadě linek, aby si mohl vyzkoušet nejrůznější provozní podmínky. Navzdory kopcovitému terénu a zimním podmínkám autobus prokázal, že je na jedno nabití schopen ujet 200 kilometrů a plně postačuje potřebám dopravního podniku.

Zhruba od poloviny ledna do poloviny března autobus najel 5 569 kilometrů. „Celkový dojem z řízení autobusu je podle řidičů srovnatelný s jízdou v osobním automobilu, nabíjení je snadné a řidiči, kteří vůz testovali, si tento typ autobusu dokáží představit v naší flotile,“ řekl Roman Pospíšil, náměstek výkonné ředitelky pro dopravu. Šoféři chválili také snadné ovládání brzd a vozidla jako takového i v krizových situacích. Ocenili i velice dobrý výhled z kabiny a odpovídající údaje o dojezdu zobrazované přímo na přístrojovém štítu vozidla.

Vozidlo jezdilo zhruba za 5 Kč/km, čímž se stalo nejúspornějším vozidlem ve flotile dopravního podniku, které bylo v provozu. „Můžeme potvrdit, že elektrický autobus nás přesvědčil, že je jednou z možných cest, kterými se můžeme vydat na cestě k bezemisní hromadné dopravě,“ dodala výkonná ředitelka Simona Mohacsi. Test ukázal potenciál v rámci úspory nejen emisí škodlivin, emise oxidu uhličitého snížily o 2,7 tuny, tedy o více než jednu polovinu. Autobus si oblíbili i samotní cestující. „Lepší autobus jsem v Ústí neviděl,“ řekl jeden ze 169, kteří se k testování vyjádřili v dotazníku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*