Fakulta strojního inženýrství má nového děkana

Fakulta strojního inženýrství UJEP (včetně CEMMTECH); archiv UJEP
  •  

Do čela Fakulty strojního inženýrství Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem usedne 6. října docent Jaromír Cais. Vedení tak po osmi letech převezme od dosavadního děkana profesora Štefana Michny.

Profesor Michna se ujal vedení FSI UJEP v roce 2015, kdy to byla ještě fakulta výrobních technologií a managementu.  Po osmi letech pomyslné otěže vedení fakulty převezme docent Jaromír Cais. Renomovaný odborník v oblasti strojního inženýrství a jeho vizí je pokračovat ve spolupráci ústecké strojní fakulty s průmyslovými partnery v regionu, jakož i rozvíjet programy zaměřené na střední školy. „Věřím, že nástup docenta Caise do pozice děkana otevře nové možnosti v oblasti spolupráce se středními školami technického zaměření a podniky v našem regionu. Jsem potěšen, že máme možnost spolupracovat s mladým kolegou, který je zapojen do moderního výzkumu,“ říká rektor UJEP Jaroslav Koutský.

Fakulta strojního inženýrství UJEP má v regionu zásadní roli, a to nejen jako vzdělávací instituce. Její potenciál inkubátoru technologických inovací a strategického partnera pro místní průmysl je nezpochybnitelný. Ve spolupráci s podniky má FSI historii úspěšných výzkumných a vývojových projektů, které přinesly hmatatelné ekonomické i sociální přínosy. „Těším se na to, jak společně s kolegy, studenty a našimi partnery posuneme fakultu strojního inženýrství zase o kus dál. Těším se na novou pracovní příležitost, i když si zároveň uvědomuji míru zodpovědnosti, která s touto funkcí přichází,“ uzavírá nově zvolený děkan docent Cais.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*