Fakulta strojního inženýrství přivítala maturanty z České Lípy

  •  

Fakulta strojního inženýrství UJEP zaměřuje svoji propagační i osvětovou činnost dlouhodobě na potenciální uchazeče o studium. Neomezuje se přitom pouze na ústecké střední školy. V minulém týdnu hostila aktuální maturanty z České Lípy.

Konec ledna, kdy se budoucí maturanti rozhodují, kam si podají přihlášku na vysokou školu, využívají logicky všechny fakulty ústecké univerzity k propagaci svých studijních programů. Dnem „D“ je v roce 2018 25. leden, kdy na všech fakultách UJEP proběhne Den otevřených dveří.

S předstihem, tedy již minulý týden, však přivítal děkan fakulty strojního inženýrství, prof. Štefan Michna, v prostorách fakulty studenty SPŠ z České Lípy. Osobně je seznámil se studijními programy a výzkumem, který na fakultě aktuálně probíhá.

Žáci si poté prohlédli laboratoře FSI, kde si vyslechli odborné populárně naučné přednášky výzkumných pracovníků a doktorandů fakulty. Zároveň měli středoškoláci z České Lípy příležitost nahlédnout také do laboratoří spolupracující přírodovědecké fakulty.

Návštěvy se zúčastnilo 45 studentů posledních ročníků oboru Strojírenství a Technického licea.

Akce byla zaměřena zejména na podporu polytechnického vzdělávání v Ústeckém kraji a na seznámení žáků s technickými obory, které mohou studovat na FSI UJEP.

UJEP Ústí nad Labem

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*