Filmové léto s UJEP je zpět

  •  

Přijďte si užít Filmové léto s UJEP do kampusu. Od června do srpna zopakuje ústecká univerzita loňskou úspěšnou sérii promítání filmů a to zcela darma. Venkovní amfiteátr univerzitního městečka se osvědčil jako dokonalý prostor pro dokonale letní aktivitu a návštěvníci Filmového léta s UJEP se v něm pohodlně zabydleli.

„Divákům jsme se snažili zajistit ještě větší pohodlí, a tak se mohou v amfiteátru těšit na měkké podsedáky, a tedy pohodlnější posezení. Zároveň prošla inovací i terasa před kavárnou Kampuska, i odtud si návštěvníci vloni zvykli produkci sledovat,“ říká vedoucí oddělení marketingu a propagace na UJEP Ondřej Kounovský.

Počínaje červnem do konce srpna bude UJEP každý čtvrtek od 17:30 h uprostřed kampusu promítat filmy s různorodou tematikou. Zahájí hned 1. června projekcí filmu Přání k narozeninám a do konce měsíce již nyní může veřejnost vybírat ze šesti titulů červnového programu. Šesti proto, že končí škola a začínají prázdniny.

„Na začátek prázdnin, stejně jako vloni, jsme zařadili výjimečnou nečtvrtkovou projekci filmu pro děti jako rozloučení se školním rokem. V pátek 30. června tak zveme děti již od 10:00 hodin na promítání animované komedie Kocour v botách: Poslední přání,“ upřesňuje Ondřej Kounovský.

Netradiční formát má také produkce 22. června spojená s předchozí přednáškou Nepálem křížem krážem/ (obyčejné) příběhy z nížin a velehor. Fandové lezení v nejvyšších horách světa se v kampusu osobně setkají s jedním z nejúspěšnějších českých himálajských lezců Honzou „Trávou“ Trávníčkem. Před promítnutím dokumentů Expedice Manáslu 2011 a Expedice Cho Oyu 2016 (nevidomí sportovec Honzík Říha se pokouší o výstup na svou první „osmitisícovku“) s ním budou moci prožít a sledovat napínavé vyprávění z vysokohorských expedic.

Filmové léto s UJEP počítá také s tradičními úvodními soutěžemi pro diváky. Atmosféru toho pravého letního kina zaručuje propojenost amfiteátru s kavárnou Kampuska. Zde je možno si kromě skvělé kávy a sladkých pochutin dát i letní koktejly. K promítání se bude grilovat a nebude chybět ani klasický popcorn. „UJEP promítá zdarma, pro kohokoliv a za jakéhokoliv počasí. Navíc nemusíme čekat na tmu, velkoplošná obrazovka amfiteátru je viditelná i za slunečné oblohy, a tak k nám mohou diváci přijít třeba rovnou z práce“ uzavírá Kounovský.

Každý čtvrtek celé léto tedy stačí přijít do univerzitního kampusu, pohodlně se usadit před obrazovkou nebo na vlastní dece usednout do trávy, a zhlédnout s univerzitou a přáteli film týdne. Lehátka, deky i deštníky jsou k zapůjčení.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*