Filmové léto s UJEP

Foto: archiv UJEP
  •  

Přijďte si užít Filmové léto do kampusu.  Od června do srpna pravidelně promítá ústecká univerzita ve svém kampusu filmy s různorodou tematikou. Konkrétně v místním venkovním amfiteátru. Ten byl v minulém období využíván sporadicky na izolované akce, během nedávného mistrovství světa v hokeji zde například probíhaly projekce přenosů hokejových zápasů naší reprezentace.

„Bylo nám jasné, že amfiteátr nenecháme ležet ladem. Jeho dispozice z něho činí prostory hodné letního kina, a tak jsme toho využili. Rozhodli jsme se letošní léto Ústečanům zpříjemnit pozvánkou do kampusu na filmové promítání,“ říká prorektor pro vnější vztahy Pavel Doulík.

Každý čtvrtek od 17:30 hodin bude UJEP ve svém amfiteátru uprostřed kampusu promítat filmy s různorodou tematikou. Promítání bylo zahájeno 2. června projekcí filmu Zátopek. Nyní 9. června pokračuje filmem týdne Víno nás spojuje. Před filmem je pro návštěvníky připravena v přilehlé kavárně Kampuska degustace vín ústecké kavárny a vinárny V klášteře.

„I další večery budou tematicky pojaté, například na 23. června je s filmem propojeno povídání o kávě a samozřejmě degustace kávy v naší kavárně. Přednášku povedou lidé z Ústecké pražírny, od které Kampuska a univerzita kávu odebírají,“ upřesňuje Ondřej Kounovský, vedoucí oddělení marketingu a propagace na UJEP.

Poslední červnová čtvrteční projekce 30. června proběhne již od 10:00 hodin, film Myši patří do nebe bude promítán dříve, protože je tento den primárně určen žákům a studentům, kteří ráno dostanou vysvědčení a mohou si následně slavnostní den zpříjemnit sledováním filmu v našem amfiteátru.

Atmosféru toho pravého letního kina zaručuje v Kampusu UJEP blízkost kavárny Kampuska. Zde si kromě skvělé kávy a sladkých pochutin můžete dát třeba i letní koktejly. K promítání patří i popcorn, který bude pro návštěvníky, samozřejmě, také připraven.

„UJEP promítá za jakéhokoliv počasí. Velkoplošná obrazovka amfiteátru navíc nepotřebuje čekat na tmu a je viditelná i za slunečné oblohy. Promítání je zcela zdarma a přijít může kdokoliv,“ uzavírá Ondřej Kounovský.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*