Fotbalisté Army rozdávali vysvědčení, ale i důtky

  •  

Žáci druhého stupně ZŠ Rabasova si převzali svá pololetní vysvědčení přímo z rukou hráčů A týmu FK Ústí nad Labem. Ve stejnou dobu, kdy se hrál přípravný zápas s juniorkou Teplic, se vydali do školních tříd zranění hráči Lukáš Vaněk a Daniel Richter. Vysvědčení od hráčů dostali žáci od šesté do deváté třídy.

„Spolupráce se ZŠ Rabasova probíhá v rámci sportovních tříd, kam se snažíme umístit co nejvíce fotbalistů, abychom jim v budoucnu mohli dopřát co největší fotbalový rozvoj, a proto jsme byli velice rádi, že je mohli navštívit i kluci z A týmu FK Ústí nad Labem. Šlo o motivaci, a aby mladí hráči viděli, že je kam to dotáhnout, že mají šanci a myslím, že taková akce má úspěch,“ popisuje mládežnický trenér a učitel tělesné výchovy David Šourek, který hráče mezi žáky všech tříd doprovázel.

Nejdříve byli hráči Lukáš Vaněk a Daniel Richter přijati v ředitelně ředitelem školy Michalem Kapounem, s ním proběhlo společné focení a naplánoval se jeho hráčský doprovod přímo do devátých tříd, kde bylo třeba rozdat mimo vysvědčení i pár ředitelských důtek.

K důtkám převzatým přímo od profesionálních fotbalistů jsou žáci přece jen trochu vstřícnější. Nejstarší žáci druhého stupně se hráčům svěřili, za jaké „průšvihy“ si pokárání vysloužili a pak od nich převzali vysvědčení a podepsané plakáty.

Naopak u nejmladších navštívených žáků ze šestých tříd se rozdávalo mnoho vyznamenání a i jim byly odměnou podepsané plakáty, které hráči předali i třídní paní učitelce.

„Navštívili jsme děti, hlavně fotbalisty 6. až 9. tříd a dozvěděli jsme se i spoustu zajímavých věcí o partičce fotbalistů z 9. třídy. Celkově to bylo to příjemné se mezi děti dostat a moci to vidět i z druhé strany a zavzpomínat, kdy jsme taky chodili na základní školu. Věřím, že to bylo příjemné zpestření i pro ty mladé fotbalisty,“ popisuje zážitky z návštěvy Daniel Richter.

Lukáš Vaněk dodává, “Bylo to super se zase vrátit na základní školu, a ještě si k tomu vyzkoušet rozdávání třídních důtek, takový zážitek jsem já jako dítě nikdy neměl. Ale kromě důtek hodně fotbalistů mělo vysvědčení s vyznamenáním a hodně dobrý prospěch. Zájem dětí mě potěšil. Vím, že někdo to tak možná nevnímá, ale třeba se najdou hráči, kteří si z té návštěvy něco vezmou.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*