Fotbalisté dostanou novou trávu

  •  

Ústečtí fotbalisté budou své zápasy hrát na novém trávníku. Město na jeho výměnu uvolnilo 600 tisíc korun. Hrací plocha byla v nevyhovujícím stavu a již ji nemohla zachránit ani každoroční údržba, kterou prochází. Největším problémem byla lipnice, která se na ploše rozšířila.

Na stav trávníku poukazoval i fotbalový svaz. „Pokud by nebyl vyměněný, bylo by hřiště příští sezonu nezpůsobilé pro ligovou soutěž,“ vysvětlila primátorka Věra Nechybová. FK Ústí nad Labem hraje Fotbalovou národní ligu, ve které letos skončil na sedmém místě. Při rekonstrukci stadionu se nový trávník nedělal, byl v té době ještě v dobrém stavu. Městské služby, pod které stadion patří, prý chtěly peníze již na podzim, ale nedostaly je. Nyní proto požádaly město o příspěvek, který obdržely.

Město bude do stadionu investovat více peněz. Zastupitelé schválili investici téměř dvanáct milionů korun do úpravy boční tribuny, kde vznikne zázemí pro atlety a mládežnický fotbal. Podle náměstka Jiřího Madara ale bude sportoviště vyžadovat další investice. Pokud by ústečtí fotbalisté uspěli a postoupili do nejvyšší soutěže, potřebuje stadion ještě asi 400 míst. „Dojednali jsme dotaci, nebyl ovšem projekt, takže se momentálně tvoří,“ uvedl.

Magistrát také nechává zpracovat komplexní studii všech bukovských sportovišť od zimního stadionu až po ulici U Stadionu. Ta by měla říci, jaké sem budou v dalších letech potřebné investice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*