FOTO: Barevný svět mezi generacemi

  •  

Stejnojmenný projekt, díky kterému si babičky a dědečkové z Domova pro seniory Dobětice užijí krásný výhled, a který zároveň nabídne mladé generaci proniknout do světa seniorů.

Myšlenku na zkrášlení prostředí dobětického domova nosil v hlavě jak ředitel Základní školy Elišky Krásnohorské Martin Alinče, tak i Michaela Brablecová, která v tomto domově působila několik let jako ošetřovatelka. Realizační tým doplnila Šárka Ponížilová, která s dětmi vytváří velmi hezké obrazy.

Společně pak původní myšlenku, zkrášlit zeď, na kterou koukají imobilní klienti a je v bezprostřední blízkosti jejich oken, dotvořili do současné podoby projektu, který je pro svou náročnost rozdělen na dvě části.

„V první části budou žáci pod dohledem pedagogů a za aktivní účasti seniorů zdobit kresbami betonovou zeď, na kterou klienti domova, mnohdy již upoutaní na lůžku, po většinu svého dne hledí ze svých pokojů. Druhá část je zaměřena na zlepšení interiéru chodeb a pokojů. Klienti s pomocí studentů a pedagogů namalují různými technikami obrazy. A to jak podle předlohy, tak dle vlastní fantazie,“ vysvětluje Michaela Brablecová a dodává, že jde o poměrně nákladný projekt, se kterým jim pomáhá Nadace ČEZ.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*