FOTO: Cesta syrských migrantů skončila v lese u Petrovic

  •  

V pondělí krátce po třiadvacáté hodině dojela hlídka ústeckých celníků na osmdesátý třetí kilometr dálnice D8 ve směru na Německo tmavomodrou dodávku se slovenskou poznávací značkou, která neměla dálniční známku.

„Hlídka chtěla vozidlo zastavit na technickém odpočívadle u tunelu Panenská za použití výstražného zařízení a světelného nápisu „následuj mě“ a podrobit ho kontrole. Řidič však na výstražná znamení nereagoval, a naopak začal ujíždět. Nebezpečným manévrováním přitom ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, včetně příslušníků celní správy, kteří několikrát zabránili přímému střetu,“ popisuje Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Podle vyjádření tiskového mluvčího pronásledované vozidlo sjelo na exitu Petrovice z dálnice a po pár minutách vjelo na lesní cestu, kde narazilo čelně do stromu.

„Celníci zahlédli, jak řidič ještě před nárazem vyskočil za jízdy z vozidla a dal se na útěk. Jelikož z havarovaného vozidla vylézaly další osoby, které mohly být zraněné, upustila hlídka od pronásledování prchajícího řidiče a kontaktovala Policii České republiky se žádostí o součinnost,“ říká Nejedlý.

V zavazadlovém prostoru havarovaného vozu se tísnilo patnáct migrantů, kteří naštěstí při nehodě neutrpěli žádná viditelná zranění. Hlídka celní správy migranty předala přivolaným policistům k dalšímu šetření. Díky detailnímu popisu, který celníci policistům poskytli, byl brzy dopaden i dvaačtyřicetiletý řidič.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*