FOTO: Dálnice D8 bude prý hotová do dvou let

  •  

Jet z Prahy do Drážďan a neopustit přitom dálnici. Tak to prý má být možné do dvou let. Tenhle slib už sice slýcháme spoustu let, ale tentokrát to prý už určitě vyjde. Alespoň to slíbil ministr dopravy Dan Ťok (ANO) hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichovi Bubeníčkovi (KSČM).

Sanace svahu by mohla být podle slov ministra dopravy hotová v polovině roku. Horní část sesuvu už je z větší části odtěžena. O druhé fázi chce ministerstvo dopravy ještě jednat s Ústeckým krajem. Při jednání došlo i na otázku obnovy železniční trati, kterou sesuv zničil.

Ještě v lednu by firmy měly začít budovat přístupové cesty a následně i odvodňovací strouhy. „Pokud se nám podaří do konce příštího roku zprovoznit poslední úsek dálnice, tak to bude výborné. Věřím, že tak, jak bylo garantováno, se to opravdu podaří,“ řekl po jednání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Ministr dopravy spolu se svým vládním kolegou ministrem životního prostředí Richardem Brabencem (ANO) se dnes přijeli na sever Čech podívat, jak pokračují práce na odklízení zeminy, která se na rozestavěnou dálnici D8 Litochovic na Litoměřicku sesunula v červnu 2013. Masivní sesuv byl posledním v celé řadě příčin, které už mnoho let odsouvají dokončení důležité dopravní tepny.

Po prohlídce sesuvu a dalších částí stavby se v Ústí uskutečnilo jednání o dalším postupu.„Rozumíme tomu, že všechny infrastrukturní stavby, o kterých jsme dnes jednali, mají významný vliv na zlepšení zaměstnanosti v kraji a jeho rozvoj. Je v našem zájmu učinit takové kroky, aby tyto stavby byly co nejdříve v provozu a mohly být využívány,“ dodal ministr dopravy Dan Ťok při dnešní návštěvě.

„Dálnice D8 je pro nás pro všechny naprostá alfa a omega, byl bych velmi rád, kdybychom po té sérii ministrů byli právě těmi, kteří se dočkají realizace. Považuji to za jakousi bolavou nohu tohoto kraje a je ostudou státu, že nedokázal takto významnou stavbu dokončit,“ přiblížil budoucnost dostavby dálnice D8 ministr životního prostředí Richard Brabec. Pozvání hejtmana přijal i proto, že je D8 jedinou dálnicí, která přímo protíná chráněnou krajinnou oblast.

 

Návštěva sesuvu D8 Návštěva sesuvu D8 (1) Návštěva sesuvu D8 (2) Návštěva sesuvu D8 (3) Návštěva sesuvu D8 (4) Návštěva sesuvu D8 (5) Návštěva sesuvu D8 (6) Návštěva sesuvu D8 (7)

Redakce

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*