FOTO: Návštěvníci se v Zubrnicích vrátili v čase

  •  

Jak těžký byl život na vesnici na přelomu 19. a 20. století, se mohli návštěvníci přesvědčit v Zubrnicích. Ve dnech 18. a 19. října, tu v rámci akce Podzim na vesnici, mohli vyzkoušet vybrané zemědělské činnosti. Na mlatě stodoly, roztočili cep a vymlátili zrní. Zájemci mohli vymlácené zrní donést mlynáři a vyrobit si mouku na malém ručním mlýnku.

Zvědavé lákala do světniček vůně podzimních jídel a v bezdýmové sušárně ovoce ochutnali křížaly či čerstvě vylisovaný mošt z jablek. Pro děti byla připravena i vodnická stezka s jednoduchými úkoly.

Zubrnice_Podzim_na_vesnici (2) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (3) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (4) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (5) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (6) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (7) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (8) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (9) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (10) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (11) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (12) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (13) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (14) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (15) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (16) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (17) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (18) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (19) Zubrnice_Podzim_na_vesnici (20) Zubrnice_Podzim_na_vesnici Zubrnice_Podzim_na_vesnici (1)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*