FOTO: O medaile na lezecké stěně bojovaly desítky malých závodníků

Lezecké závody
  •  

Na naší lezecké stěně Hudy v Ústí nad Labem proběhly závody. Akce se uskutečnila 2. dubna. Celkově jsou to již 4. dětské závody pořádané naší stěnou.  Od 1. ročníku počet závodníků stále roste. Tentokrát o medaile lezlo okolo 77 malých závodníků ve věku od 6 do 15 let z různých koutů republiky.

Závodníci bojovali o top v cestách o obtížnostech od 5b do 6c+ francouzské stupnice. Lezlo se ve třech kategoriích podle věku a zvlášť se hodnotili kluci a holky. Každý lezl dvě cesty kvalifikační a komu se zadařilo, mohl ve finálové cestě bojovat o umístění na bednách.

V kategorii nejmladších holek, 6 až 8-letých, zazářili závodnice Denisa Beníšková (Kladno), Klára Bulenová a Karolina Fišková, kterým se podařilo dolézt až na top ve finálové cestě, na paty jim šlapala Beáta Čiverná.

Ve stejné kategorii kluků se topovat podařilo dokonce 6 závodníků, a to Honzovi Štípkovi (Ústí nad Labem), Kubovi Bártovi, Martinu Grunwaldovi, Honziku Melenovi, Štěpánu Krylovi a Lukáši Mokroluskému. V těsném závěsu za nimi postoupil do finále i Jindra Hudeček ml..

O vítězích rozhodlo superfinále, kde mezi kluky opět Honza Štípek (Ústí n/L)člen Rock Empire týmu který obhajoval první místo z prvního kola Rock empire lezeckých závodů konaných v listopadu a Lukáš Mokroluský (Praha) cestu dolezli celou a o vítězi nakonec bohužel musel rozhodnout čas. Náš ústecký závodník Honza Štípek tak obsadil 2. Místo ale topoval všechny 4 cesty, třetí místo pro náš klub ukořistil další nadějný ústecký závodník Štěpán Kryl.

V kategorii holek 9 až 11 let se podařilo dokonce 9 závodnicím dolézt cestu o obtížnosti 6c+, superfinále na rozdíl od mladší kategorie už všechny závodnice parádně rozřadilo a na stupni nejvyšším tak stanula Bára Zítková z Bigwallu, na 2. místě se umístila Kateřina Votavová a 3. místo obsadila Emma Duroňová.

Kluci ve stejném věku, byli na závody také perfektně připraveni a topnout cestu se podařilo 6 z nich. Stejně jako u holek o jejich pořadí rozhodlo superfinále. Vítězem se stal Saša Duroň, v těsném závěsu za ním Štěpán Bulena a na 3. místě se umístil ústecký závodník Kryštof Thomayer, hned za ním na bramborové pozici náš další závodník Šimon Moudrý.

V kategorii nejstarších holek zazářila pražská skupina Green Trees Monkeys. Jejich závodnice Eliška Bulenová a Monča Horská obsadili první dvě místa. Na 3. se umístila Tereza Jelečková a za zmínku stojí také výkon Anny Marie Frankové, která obsadila bramborovou pozici.

Kategorii nejstarších kluků vyhrál náš ústecký závodník Honza Vaňura, na 2. místě skončil Daniel Šťastný, na 3. pak Štěpán Bezděk. Oba lezci z Děčínského klubu.

Děkujeme tímto všem zúčastněným, za skvělou atmosféru, která celou závodní sobotu provázela a za hladký průběh závodů, které se nám i přes vysoký počet lezců, podařilo dokončit v plánovaném čase do tří hodin. Na podzim se na Vás budeme těšit na dalších lezeckých závodech.

Přejeme všem v nadcházející sezoně mnoho lezeckých úspěchů a hlavně pevné zdraví, ať se na podzim setkáme minimálně ve stejném počtu.
Lezecké závody (1) Lezecké závody (2) Lezecké závody (4) Lezecké závody (5) Lezecké závody (6) Lezecké závody (7) Lezecké závody (8)

Rudolf Štípek


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*