FOTO: Pastva pro oči, uši a mlsné jazýčky

Takto nejvýstižněji lze nazvat akci, která proběhla ve čtvrtek na trmickém zámku.

Pouhý týden po super-akci křest knihy Tajemství Českého středohoří, se tu konalo vyhodnocení a vernisáž fotografií z 6. ročníku fotosoutěže pro mládež a seniory, kterou za podpory města Trmice a trmického hypermarketu Globus, organizuje Ústecký fotoklub UFO.

Tentokrát soutěžilo 26 autorů ve 4 kategoriích s 68 fotografiemi na volné téma. Největší zastoupení měli aktivní trmičtí senioři, kterých se zúčastnilo 11.  U mládeže se zúčastnilo 13 autorů ze 4 ústeckých škol. Moc nás mrzelo, že se nezúčastnili děti z trmických škol, pro které tato soutěž byla hlavně určena.

Ceny za město Trmice a Globus předala zastupitelka města Eva Tomsová. Autor knihy Jiří Svoboda předal 3 prémie, knihu Tajemství Českého středohoří, za jím vybrané nejlepší fotografie na téma Trmické okolí, brána do Českého středohoří. Získaly je 2 dívky a také nejstarší, a už tradiční účastník trmické fotosoutěže, trmický rodák pan Karel Frank, kterému je letos neuvěřitelných 94 roků. To kontrastuje s nejmladším autorem Toníkem Gabrielem, kterému je 10 roků. Oba se dobře popasovali s novými digitálními technikami fotografie.

O krásnou hudební vložku se postaraly velmi úspěšné trio flétnistek z hudební školy Evy Randové. Jejich nový repertoár se moc líbil, což diváci v Kamenném sále trmického zámku ocenili velkým potleskem.

Tradičně tu proběhlo i hlasování o snímek diváka a vylosovaný divák pak získal tuto fotografii, pro kterou hlasoval.

Navštívila nás i Reginální televize. Reportáž bude vysílat příští týden. Nesmíme však zapomenout na dobré pohoštění, které nám, letos poprvé, připravily členky trmického senior-klubu, které všem moc chutnalo. Děkujeme všem sponzorům za věnované ceny. Hlavně však městu Trmice a Globusu za podporu při akci, která vyplňuje volnočasovou aktivitu naší mládeže a aktivních seniorů takovouto zábavou. Fotografie můžete shlédnout na trmickém zámku, společně s výstavou Trmice v proměnách času a později bude také vystavena v jídelně trmického Globusu.

Za fotoklub UFO  Jaroslav Puchta

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*