FOTO: Plavecký areál byl slavnostně otevřen

  •  

Prvního června se konečně otevírají brány zrekonstruovaného plaveckého areálu na Klíši. Po dlouhých šesti letech se Ústečané dočkali. „Nestává se často v tomto městě, že bychom otevírali něco tak významného. Příběh rekonstrukce se táhne spoustu let. Nakonec se vše pohnulo správným směrem a my tu dnes stojíme,“ řekl úvodem primátor Petr Nedvědický a popřál obyvatelům města, ať jim koupaliště slouží k plné spokojenosti.

Areál uspokojí očekávání Ústečanů, ale k jeho dokončení to byla dlouhá cesta. „V roce 2015 jsme začali o rekonstrukci uvažovat a až na podzim 2018 se podepsala smlouva se zhotovitelem. Samotná realizace trvala necelý rok a tři čtvrtě,“ vysvětluje náměstkyně primátora Věra Nechybová s tím, že se zde udělal opravdu velký kus práce.

Součástí je několik atrakcí, jako například široká skluzavka, kterou si zvolili v anketě samotní obyvatelé města. Kromě masážních lavic najdou lidé ve velkém bazénu také vodní trysky, dvojskluzavku, lezeckou stěnu, koš na basket i houpací síť. U dolního bazénu pro malé děti je lanová prolézačka, v bazénu pak pirátská loď, malá i větší skluzavka.

Během stavby došlo k různým úpravám. „Šlo například o rozšíření výkopových prací pro elektrorozvody, doplnění technologie předúpravy vody, změna barevnosti zpevněných ploch nebo sjednocení materiálů s potrubím použitým na plavecké hale,“ dodává mluvčí města Romana Macová.

Stavba pro 1 240 návštěvníků přišla město Ústí nad Labem na zhruba 121 milionu korun. Výsledná cena prací je přibližně o 12,25 milionu korun vyšší oproti vysoutěžené ceně.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*