FOTO: Ples sportovců letos s Davidem Mattioli!

  •  

I letos se v krajském městě konal již tradiční a oblíbený Ples sportovců. V ústeckém Domě kultury si všichni užili skvělou zábavu. Hlavním hostem večera byl italský zpěvák David Mattioli. K poslechu i k tanci hrála kapela K. L. M. Celým večerem provázel Štěpán Sokol, moderátor sportovních novin TV Nova.

V restauraci si mohli zájemci poslechnout kapelu Fonotest a v K-klubu pak hrál DJ rytmy diska. Nechyběla ani bohatá tombola či oblíbené půlnoční překvapení.

Hosty byli, mimo jiných, také zlatý hokejista z Nagana Jan Čaloun a krasobruslařka Lenka Kulovaná. Kterým náměstek primátorky Jiří Madar předal dárkové koše a zmínil, že podmínky pro sportování mládeže, ale i profesionálních sportovců jsou ve městě nejlepší za posledních deset let.

Mládežnický sport je v současnosti podporován formou tzv. šeků, kdy se každý sportovec rozhodne, do kterého klubu šekový příspěvek vloží. V roce 2014 finanční příspěvěk činil 4,5 milionu korun, nyní 7,8 milionu korun. Z těchto finančních prostředků jsou vyjmuty kluby fotbalu, basketbalu, volejbalu, ledního hokeje a florbalu, které jsou financovány v režimu preferovaných sportů. Na rok 2018 činí podpora preferovaných sportů 16,5 milionu korun. Město podporuje i sportovní akce mládeže v režimu tzv. sportovního kalendáře a odměňuje mimořádné sportovní výkony.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*