FOTO: Řízení dopravy regulovčíkem řidiče často zaskočilo

  •  

Rušnou ústeckou křižovatku dnes obsadili dopravní policisté. Soutěžili v krajském kole policejní soutěže „Regulovčík roku“. Provoz na křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati tak místo semaforů řídili přímo policisté.

Během soutěže se projevilo, že se většina řidičů s pokyny policisty při řízení křižovatky setkává málokdy. Řidiči si s pokyny policistů často nevěděli rady, najížděli do křižovatky a nevěděli, jestli mohou pokračovat v jízdě nebo mají zastavit. Někteří objížděli policistu z nesprávné strany. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům.

„Soutěž dopravních policistů Regulovčík 2018 se skládá z teoretické a praktické části. Zúčastnilo se jí 15 dopravních policistů z celého Ústeckého kraje včetně 6 žen. Soutěž byla zahájena praktickou částí na křižovatce, při níž se policisté „utkali“ v umění řídit dopravu na křižovatce.  Porotci z řad velitelů soutěžících policistů a zástupce Besipu posuzovali např., jak vstoupí policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení pokynů, řešení vzniklých situací atd. V teoretické části policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů, pro zvládnutí testu museli splnit časový limit. Policisté dále absolvovali jízdu zručnosti,“ popisuje průběh soutěže krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne v září v Českých Budějovicích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*