FOTO: Světový šampionát mládeže v karate si užívali v Berlíně

Desátého a jedenáctého října se v německém Berlíně konal prestižní světový šampionát mládeže Banzai cup 2015.

Turnaje se zúčastnilo přes 1200 závodníků z více než 33 států. Mezi startujícími nechyběly výpravy z Anglie, Indonésie, Kanady, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Itálie, Francie, Srbska, Chorvatska, Ruska, Turecka a Maďarska. Z České republiky se turnaje díky podpoře Ústeckého kraje zúčastnil výběr Reprezentace talentované mládeže. „Na turnaj jsme vyrazili již v pátek a do Berlína jsme dorazili na prezentaci závodníků. Organizace turnaje byla pro pořadatele velmi náročná a občas došlo k malému časovému skluzu. Vše však proběhlo dle programu a na 9 tatami se tak mohli o zajímavé poháry poprat talentovaní závodníci z celého světa,“ řekl na úvod vedoucí reprezentace Ústecké kraje M. Kabeš.

První úspěch na tomto prestižním turnaji zaznamenal Jakub Vavřička, kdy v kategorii juniorů získal bronz. “ V prvním kole se na Jakuba sice poznamenala malá nervozita, ale v dalších kolech již předvedl slušný výkon. Do finále bohužel těsným skóre 2:3 na praporky nepostoupil, ale v souboji o třetí místo vždy svého soupeře deklasoval 5:0 a bronz si tak přesvědčivě zasloužil, “ pochvaloval úspěch na mezinárodním poli trenér M. Kabeš.

Druhý úspěch v Berlíně zaznamenal Matyáš Kloubek, který získal v kategorii starších žáků bronz. „Matyáš je velmi talentovaný sportovec. V kategorii, která čítala přes 40 závodníků, se probojoval až těsně před finále. Zde bohužel prohrál nad Skrypnykem z Ukrajiny. V repasáži si snadno poradil s každým závodníkem a v souboji o bronz dokonce porazil velmi výborného závodníka z Indonésie,“ hodnotil výkon závodníka Ústeckého kraje trenér L. Maule.

Další závodníci Ústeckého kraje již bohužel medaile nezískali, ale obsadili bodované pozice. V kategorii seniorů sahal těsně po medailové pozici Dominik Bandas a Šimon Branda. Oba skončili na nepopulárním 5. místě. Mezi dorostenci skončil těsně pod stupni vítězů Marek Rendla. V dorostencích se bohužel nepodařilo probojovat do vyšších kol závodníkovi Tomáši Koubovi. Stejný osud potkal i juniorku Nikolu Jůzovou.

V kategorii starších žákyň se ještě představila Emma Kušková, které se podařilo postoupit do třetího kola, ale její účast zde zastavila závodnice z Turecka. “ Všichni reprezentanti výběru Ústeckého kraje předvedli jak technicky tak dynamicky kvalitní výkony. Tento turnaj byl jeden z mála, kdy narazíte na souhru velmi důležitého faktoru pro další kvalitní sportovní a soutěžní rozvoj a to početná účast a kvalitní obsazení. Proto byl tento turnaj vybrán jako jeden z kvalitních akcí v projektu Ústeckého kraje. Díky tomu to samozřejmě bylo pro některé závodníky obtížnější, ale i přesto se jim podařilo bodovat,“ shrnul výkony závodníků Ústeckého kraje trenér M. Kabeš.

Karate (1) Karate (2) Karate (3) Karate (4) Karate (5)

M. Kabeš

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*