FOTO: Třetí ročník běhu kampusem byl benefiční

  •  

Desítky závodníků znovu pokořili jednu z nejnáročnějších amatérských běžeckých tratí v Ústeckém kraji a pomohli tak částkou 9 850 korun humanitární organizaci Lékaři bez hranic.

Běh univerzitním kampusem zůstal i ve třetím ročníku unikátním sportovním zážitkem. Po vzoru cyklokrosových závodů se v kampusu neběželo na vzdálenost, ale na počet kol zaběhnutých v určitém časovém limitu (v případě Běhu kampusem bylo 1 kolo dlouhé 1200 m). Muži v kategorii do 45 let tak běželi 40 minut + 1 kolo a běžci v kategoriích muži nad 45 let a ženy kroužili po kampusu 30 minut plus 1 kolo. To vše se odehrálo na trati s převýšením 25 metrů a povrchem z asfaltu, dlažby, šotoliny a trávy. Pro zpestření nemohl chybět ani výběh do schodů těsně před cílovou rovinkou.

„Závod se mi líbil svojí unikátní trasou, bavila mě její různorodost, nebyl čas se ani metr nudit. Špičkovou atmosféru dotvářel vtipný moderátor a hlavně na Běhu kampusem dávají ty nejhezčí poháry! Rozhodně poběžím za rok znovu,“ shrnula své zážitky po hlavním závodu a štafetách Zuzana Rusínová, která letos mimo jiné obsadila 5. místo mezi českými závodnicemi na Mattoni půlmaratonu v Karlových Varech.

Program univerzitního běhu pro veřejnost završil závod štafet (4× 1 kolo) a rodinný běh (1 kolo), který si se svými ratolestmi užili i někteří z účastníků hlavního běhu.

Navzdory zprvu chladnému počasí se tak moderátorovi Davidu Cihlářovi podařilo s přispěním skvělého publika vytvořit parádní atmosféru.

Letos poprvé získal Běh kampusem benefiční charakter, neboť celý výtěžek ze startovného byl předán humanitární organizaci Lékaři bez hranic. Díky tomu se na akci mohli zájemci dozvědět více o fungování této mezinárodní organizace a díky speciálním VR brýlím se na několik okamžiků přesunout na jejich misi a poznat tak podmínky, ve kterých pracují, téměř na vlastní kůži.

V kategorii mužů do 34 let potvrdil roli favorita vítěz prvního ročníku a absolvent UJEP Miroslav Matěcha, který v čase 44:12,10 zaběhl 11 kol. Mezi muži ve věku 35–44 let zvítězil Radek Steklý s 9 koly v čase 46:55,35. Kategorii nejstarších mužů ovládl Martin Kumžák se 7 koly v čase 34:36,84.

Nejrychlejší ženou třetího ročníku univerzitního běhu se stala Zuzana Rusínová s 8 koly a časem 38: 31,42. V kategorii žen nad 40 let potom zvítězila Karla Suková, která v čase 35:05,93 zaběhla 5 kol.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*