FOTO: Ústecká mezinárodní North Bohemia se opět povedla

Foto: Jiří Čepička
  •  

„Podle předpokladů se letošní soutěže zúčastnilo méně zahraničních účastníků, ale téměř čtyři sta soutěžících, spolu se svými příznivci a diváky, slušně zaplnilo celou sportovní halu Slunety“, uvedl ředitel soutěže Josef Rajchert a pokračoval „závěr letošní sezóny, v přípravě závodníků na říjnové Mistrovství světa v Linz byl hodně bohatý na řadu jiných mezinárodních akcí a tak reprezentační výběry uzavřely svou výjezdovou činnost a soustředily se, na již brzký start, v Rakousku“¨.

Protože se soutěž těší nejen pozornosti odborníků z karate, ale i veřejnosti, obdržela tato akce hned dvě záštity významných osobností. Akci podpořil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a také primátorka města Ústí nad Labem Ing. Věra Nechybová, která se osobně zúčastnila dopoledních eliminací, finále a předávání cen vítězům kata. „Jsem překvapena úrovní vaší soutěže a perfektní organizovaností nejen rozhodčích, ale zejména malých závodníků. To se často nevidí“, uvedla pro ústecký Deník primátorka Věra Nechybová.

Další celebritou, která navštívila akci, v doprovodu reprezentačního trenéra ČR Ondřeje Musila, byl světově uznávaný a vyhledávaný metodik disciplíny kumite A. Oliva Seba. Tento španělský specialista, poptávaný všemi reprezentacemi světa, dohlížel nad třídenním soustředěním mladých českých karatistů s vrcholem na ústecké soutěži.

Mezi 44 kluby, čtyřmi státy a domácí špičkou se postavili na tatami i ústečtí závodníci SKR Sport Union a to v hojném počtu. Podařilo se jim, nejen v barvách klubu, ale také pod patronací reprezentace ČR, vybojoval úctyhodných 10 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí.

Na domácí půdě tentokráte zůstal i zlatý pohár pro nejúspěšnějšího závodníka, TOP Fighter. Ten si vybojoval se čtyřmi zlatými medailemi v kumite: mezi muži U 21 -78 kg, muži U 21 Open, muži – 80kg a v mužích Open, osmnáctiletý Dominik Nechyba.

Ostatní úspěch ústeckých závodníků.

Zlaté medaile: Adam Šmejkal kumite ml. ž. – 27 kg, Martin Drábek  kumite dor. – 52 kg, Petr Podrábský kumite dor. – 57 kg, Daniel Drábek kumite jun. – 55 kg, Simona Kaliničenková kumite ženy + 60kg a kumite ženy Open.

Stříbrné medaile: kata tým žákyň Čepičková – Doušová – Janů, M. Laura Husáková kumite st. ž. – 50 kg, Michal Jakoubek kumite jun. – 55 kg, Kateřina Procházková kumite jun. – 53 kg, Michaela Klusáčková kumite jun. + 59 kg, Miloš Holub kumite muži U 21 – 78kg, muži U 21 Open a muži – 80 kg.

Bronzové medaile: M. Laura Husáková kata st. ž., kata tým žáků Šmejkal – Zita – Polák, K. Zita kumite ml. ž. – 30kg, J. Bednář a O. Hnilička kumite ml.ž. – 35 kg, L. Kovářová kumite ml. ž. – 35 kg, V. Janů kumite ml.ž. + 35 kg, T. Chobotová kumite st. ž. – 50 kg, N. Konůpková kumite dor. + 54 kg.

img_9747 dsc_0515

Petr Rajchert

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*