FOTO: Ústecká nemocnice testuje na koronavirus

  •  

Zdravotníci začali odebírat vzorky pro testy na nákazu koronavirem u nemocnice v Ústí nad Labem, ale i v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově.

„Odhadovaná kapacita je přibližně dvacet pacientů za hodinu,“ řekl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Aleš Chodacki a dodává: „Musíme upozornit, že zdravotníci budou vyšetřovat pouze nemocné odeslané do odběrového místa Krajskou hygienickou stanicí.

U nemocnice je průjezdný stan s kontejnery, kde obyvatele vyšetří. Zdravotníci jim odeberou stěry z úst a nosu a zapíší si všechny potřebné údaje. „Podle zkušeností ze světa je to nejlepší opatření, jak rychle lidi testovat. Navíc tím chceme i ulehčit záchranářům, kteří odběry dělají,“ doplnil ještě hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Upozornění pro řidiče. V ústecké nemocnici je uzavřen hlavní vjezd mezi pavilony „L“ (lékárna) a pavilonem „C“ pro všechna vozidla mířící do Masarykovy nemocnice, z ulice Sociální péče. Průjezd bude umožněn pouze vozidlům Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Parkoviště nad pavilonem „L“ (lékárna) zůstává v provozu.

Vstup do areálu ústecké Masarykovy nemocnice bude umožněn pouze přes triážový stan umístěný před pavilonem „B“, ve kterém zdravotníci roztřídí pacienty mířící na jednotlivá zdravotnická pracoviště.

Odběrová místa:

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, parkoviště u pavilonu „O“

Nemocnice Teplice, Duchcovská 53, 415 29 Teplice, plocha u pavilonu nových operačních sálů, vjezd z ulice Anglická

Nemocnice Most, J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, plocha vedle pavilonu „A“

Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12  Chomutov, plocha za pavilonem „D“, vjezd z ulice Beethovenova

Nemocnice Děčín, U Nemocnice 1, 405 99  Děčín II, plocha u pavilonu „J“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*