FOTO: Ústecké miniděti slavily v nemocnici

  •  

Podpořit rodiče a blízké dětí, předčasně narozených v ústecké nemocnici, popovídat si a podívat se, jak prospívají, rozhodli se i letos lékaři a zdravotní sestry Novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice.

Již třetí setkání Ústeckých minidětí, kterého se zúčastnilo více jak šedesát dětí a přes sedmdesát rodičů se uskutečnilo 20. května.

Bývalé malé pacienty a jejich blízké přivítal primář ústeckého novorozeneckého oddělení MUDr. Petr Janec. „Tato setkání pořádáme tradičně. Rodiče si na nich sdělují své poznatky s vývojem nedonošených a dříve narozených dětí a jejich výchovou. Nás zdravotníky, jak lékaře, tak zdravotní sestry, setkání ujišťují, že naše práce má smysl,“ řekl Janec.

Hlavní organizátorem setkání Ústeckých minidětí je MUDr. Martin Pánek. „Již třetího letního setkání se zúčastnil rekordní počet dětí v doprovodu rodinných příslušníků. Celé akci přálo počasí a rozzářené oči ústeckých minidětí, které na svém startu do života potřebovaly naší pomoc, jsou tou nejlepší odměnou pro nás zdravotníky,“ dodal  Pánek.

Pro nedonošené děti a jejich rodiče byly připraveny soutěže, naučná stanoviště, malování na Kiwanis panenky, malování na obličej, velká nafukovací skluzavka a tradiční opékání vuřtů. Maminka Zdeňka Houdková si pravidelná setkání pochvaluje. „Srazu Ústeckých minidětí se účastním pravidelně. Honzík má devítiletého brášku, který při narození vážil devět set deset gramů, takže na akci jsme opakovaně. Velmi mě těší, že se srazy nedonošených dětí pořádají. Potkám se s rodiči miminek, se kterými jsme byli hospitalizováni v nemocnici a také se vidím s lékaři a zdravotními sestřičkami, které nám dost pomohli,“ řekla Zdeňka Houdková.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*